Skip to main content

En Etkili Sivilce Kremi Hangisi?

Sivilce ve akne herkesin kurtulmak istediği cilt sorunlarının başında gelir. Doktora gitmek ve ilaç kullanmak bir yere kadar etkili olacaktır. Ağır cilt ilaçları kullanıp cildinizi yormak yerine daha hafif ve etkili ürünler tercih edilebilir.

Doğru ürün kullanımı ve cilt bakım rutini ile sivilcelere elveda dersiniz. Cilt tipinizi analiz ettirdikten sonra kendinize uygun en etkili sivilce kremi bulabilirsiniz. Aksi durumda aldığınız ürün cildinize iyi gelmeyecektir. Uyguladığınız yanlış tedavi, harcadığınız para ve vakit kaybını da saymıyorum.

Cilt bakımı ve sivilce denilince akla La Roche Posay ürünleri gelir. Her ne kadar atopik ciltler bu markanın ilgi alanına girse de akneye eğitimli ciltler için de formül geliştirilmiştir. Sivilceye kesin çözüm bulmak istiyorsanız en etkili satan sivilce kremi alarak cilt bakım rutininize ekleyin.

La Roche Posay ürünlerinin en büyük avantajı içerisinde cilde zararlı bileşenlerin de bulunmamasıdır. Her yaştan kişinin kullanabileceği ve oldukça etkili sivilce kremi olan La Roche Posay Effaclar Duo (+) serisine yakından bakalım.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) Ne İşe Yarar?

 • Sivilce ve akne oluşumunu engeller. Hipoalerjenik olduğundan hassas ciltlerin de kullanımına uygundur.
 • Cilt kusurlarının görünürlüğünü azaltır. Hatta düzenli kullanımda pürüzsüz bir cilt dokusu hissedersiniz.
 • Sivilcelerin sebep olduğu kırmızı ve kahverengi lekelerin görünümünü de büyük ölçüde azaltır.
 • Cilt kusurlarının tekrarlanmasının da önüne geçer.
 • Her cilt tipi için cilt bakım rutininin önemli bir parçasıdır.
 • Tek bir sürüşte 12 saatten fazla cildinizde kusursuz görünümü devam ettirir.
 • La Roche Posay termal suyu ürün içeriğinde bulunduğundan aynı zamanda yüzünüzü besler.
 • Cilde aydınlık bir görünüm kazandırır.
 • Cilt tonunu eşitler.
 • Gözenekleri sıkılaştırır. Böylece cilt tabakasında birikecek toz ve kir de azalır.
 • Leke oluşumunu engellediğinden leke karşıtı krem olarak da kullanılabilir.
 • Cildiniz kuruyorsa buna bağlı olarak gelişen kızarıklıkları da ortadan kaldırır.
 • Cilt nemlendiricisi olarak da kullanılabilir.
 • Cildi yatıştırıcı etkisi bulunur.
 • Cildin yenilenmesi için gerekli bileşenleri içinde barındırır.
 • Cildin kolayca emdiği sivilce kremlerindendir. Dolayısı ile de yapışkan his bırakmaz.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Effaclar Duo (+) yararları ve fiyatı kadar nasıl kullanılacağı da merak edilir. La Roche Posay Effaclar Duo (+) nasıl kullanılır öğrendikten sonra cilt bakımınızda düzenli uygulamaya özen gösterin.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) ile birlikte satılan ve deneme boyu olan setteki cilt temizleyiciyi de kullanabilirsiniz. Yalnız ürünü sürmeden önce cildinizi arındırmanız ve dolan gözenekleri kirden temizlemeniz gerekir. Temizlenmiş cilde uygulandığı sürece etkisi daha da artacaktır. La Roche Posay Effaclar Duo (+) nasıl kullanılır aşamalı olarak anlatayım.

 1. Cildinizi yüzünüze zarar vermeden ve bastırmadan cilt temizleme jeli ile temizleyin.
 2. Cilt temizleme köpüğü ve cilt temizleme jeli sonrasında cildinizi kurulayın. Yalnız bunu yaparken cildinizi tahriş etmeyin. Kurulamadığınızda yüzünüzdeki su ile birlikte krem her yere bulaşabilir ve etkisi de azalır.
 3. Kurulama işlemi sonrasında bir fındık büyüklüğü kadar La Roche Posay Effaclar Duo (+)’ı elinize alın ve ufak dokunuşlarla sürün. Kremi yedirme işlemini ufak ve vurarak yapmaya özen gösterin. Böylece yüzünüz kremi daha iyi emecektir.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) sabah kalktığınızda ve akşam yatarken kullanılabilir. Yalnız dışarı çıkacağınız zaman sürmemeye özen gösterin ve güneş kremi sürmeden çıkmayın.

La Roche Posay Effaclar Duo+ Ne Kadar Sürede Etki Eder?

La Roche Posay Effaclar Duo (+) kullananların en çok beğendiği özelliği etkisinin kısa sürede hissedilmesidir. La Roche Posay Effaclar Duo (+) ne kadar sürede etki eder düşüncesindeyseniz ilk sürdüğünüz anda cildinizdeki rahatlamayı hissedersiniz.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) etki süresi beklentilerinize göre değişir. Cildin kızarıklık ve kuruluğunu sürer sürmez geçirir. 8 günden sonra ise cilt kusurlarının çoğunun görünümünün azaldığını gözlemlersiniz.

Kullandığınız süre boyunca ise gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Kahverengi ve kırmızı lekelerin bariz görüntüsünün azalması 15 günden daha fazla sürer. Hatta bitireceğiniz 1 kutu Effaclar Duo (+) kahverengi ve kırmızı lekelerin etkisini büyük ölçüde geçirse de uzun süre kullanılması tavsiye edilir.

Böylece yeni sivilce oluşumu engellenip ciltteki gözenekler küçülecektir. Daha az sivilceniz çıkacağından leke oluşumu da engellenir.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) fiyatı, diğer en etkili sivilce kremi çeşitlerinden biraz yüksektir. Etkisinin sürdüğünüz ilk andan itibaren kendini göstermesi ve uzun süreli kullanımda cilt kusurlarını gizlemesi çok büyük avantajdır. Yıllardır düzenli olarak kullandığım ve birkaç ay ara verdiğim sivilce kremlerimin başında geliyor.

La Roche Posay Effaclar Duo (+) fiyatı eskisi kadar düşük olmadığından kullanma sıklığım azalsa da tekrar başladığımda aynı etkiyi görüyorum. Sivilceleri ile sürekli uğraşan biri olarak yüzümü toparlayamaya katkısı çok büyük. En az 6 yıldır ara vererek bu ürünü kullanıyorum ve

denediğim hiçbir ürünle kıyaslanamaz. En etkili sivilce kremi ararken uygun fiyatlı da olsun istiyorsanız La Roche Posay Effaclar Duo (+)’ı mutlaka deneyin.

En etkili sivilce kremini sizinle paylaştım. Diğer yazılarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilgenin Tavsiyeleri Anasayfası‘ndan tüm güncel içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yorum yaz