Skip to main content

Son zamanlarda trend olan tezgah üstü: AirFryer… Peki nedir bu AirFryer? En iyi AirFryer markası nedir? Sizin için araştırdım 🤓

AirFryer nedir?

AirFryer günlük hayatta yaptığımız çoğu yemekleri bize daha sağlıklı ve pratik hale getiriyor. Örneğin sıkılıkla yediğimiz patates kızartması ve sebze kızartmaları oldukça yağ çekiyorlar. Bu durum öncelikle sağlığımıza zarar vermekte.

Patates kızartırken mecburen bizler ocağın başında beklemek zorundayız. En kötüsü de çoğumuzun başına sık sık gelmiş olan patatesleri yağa atmak. Resmen korkulu rüyalarımız. Bunların yanı sıra bu tarz kızartmaları yaparken her tarafa yağ sıçraması 😖

Eveet! İşte tam bu sorunlardan kurtulmak amacıyla tasarlanmış olan bir tezgah üstü AirFryer 🤩 AirFryer Sıcak hava Fritözü olarak da değerlendirilebilir. Airfryer sıcak havayı yüksek bir hızda dolaştırır ve bu nedenle yüksek bir fana sahiptir. Bu fan sayesinde yiyeceklerimize çıtırlık katar. Ayrıca börek, kek de pişirebiliyor. Yazın dalından koparmış olduğunuz taze meyveleri de kurutabilir, kışın afiyetle tüketebilirsiniz.

En İyi AirFryerı alırken nelere dikkat edilmeli?

En iyi AirFryer markası hangisi?”, “AirFryer alırken nelere dikkat etmeliyiz?” diyorsanız bu kısmı almadan önce mutlaka okumanızı öneririm 😌

  • Kapasite: AirFryer için bence en önemlisi cihazın kapasitesi. AirFryerın pek çok kapasitesi bulunuyor. Bu boyutlar ailenizde ki kişi sayısına ve yapacağınız yemeklerin durumunu göre değişkenlik gösterebilir. Ama bana sorarsanız en güzeli büyük boy tercih etmek 😊 Çünkü her zaman sadece aile bireylerine yemek hazırlamıyoruz. Davet sofraları için de kullanılabilecek boyutta olması bence önemli.
  • Özellikler: Bir diğer maddemiz ise özellikleri. Makineden makineye göre özellikleri değişebilmekte. Bu nedenle air freyinizin sıcaklık ayarlarına, çeşitli pişirebilme modları ve ayarlanabilir zamanlayıcı özelliklerinin bulunması önemli. Bu seçenekler oldukça fazla. Bu özelliklere göre hangisi sizin kullanımınıza uygunsa o seçilmeli.

En iyi AirFryer hangisi?

Yaptığım araştırmalar ve deneyimlerim sonucunda sizler için en iyi airfryerları sıraladım, keyifli okumalar dilerim 🤓

1. Philips HD9650/90 XXL Avance Collection AirFryer (7,3 litre)

En iyi AirFryer listeme en yakışanını Philips AirFryer XXL olarak seçtim.

“Minimum yağ maksimum lezzet.”

Philips teknolojik ürünler seçerken aklımıza ilk gelen markalardan… AirFryer kategorisinde de en iyi airfryer listemin en başında yer alıyor. “Bir kere alayım, bir ömür kullanayım.” diyenlerdenseniz bu fritöz tam size göre 🤭

Philips Rapid Air, 7 kat hızlı hava akışı sayesinde yemeklerimiz %90’a yakın orandan daha az yağ içeren, dışı çıtır çıtır, içi ise yumuşacık sebzelerimizi bizlere sunuyor. Philips Rapid Air, yiyeceklerimizi çok az bir miktarda veya isteğe bağlı olarak hiç yağ kullanmadan kızartmak için kullanabilirsiniz. 7,3 litre kapasitesi ile tüm aileye kolayca hızlı kızartmalar yapabilirsiniz.

Fat Removal Teknolojisi, bu teknoloji sayesinde daha sağlıklı yemekler yemek için. Bu teknoloji yalnızca Philips AirFryer XXL’ ın bir teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde yemeklerimizin fazla yağı ayrılıyor.

En sevdiğim özelliği ise Quick Clean… Philips AirFryer XXL, çıkarılabilir, yapışmaz süzgeç içeriyor. Bu sayede kolay ve hızlıca temizleniyor. Üstelik bulaşık makinesinde yıkamaya da uygun 😉

Hepsiburada Fiyatını Görn11 Fiyatını Gör

2. Tefal EY5018 Easy Fry & Grill Classic AirFryer (4,2 litre)

Tefal’in bu özelliklerine inanamayacaksınız! 🤭 En iyi AirFryer listemde ikinci sırada.

Bir hava firtözünden çok daha fazlasını bize sunan bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Yumuşak, sulu etler ve mükemmel kızarmış sebzeler için döküm alüminyum ızgara sunuyor. En sevdiğimiz yemekler hem sağlıklı hem çıtır çıtır bir şekilde hazır oluyor. Hızlı ve pratik sonuçlar için klasik bir fırına eşdeğer bir tezgah üstü. Ayarlanabilir sıcaklık kontrolü ve kullanışlı bir zamanlayıcı sayesinde oldukça çeşitli yemeklere kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Tefal EY5018 Easy Fry & Grill AirFryer minimum enerji tüketimi sağlayarak enerjiden tasarruf edebiliyoruz. Üstelik şık ve modern tasarımı ile mutfağımızı güzelleştiriyor. Hem ızgara hem de kızartma olarak kullanabilme özelliği sayesinde bizlere ekonomik bir deneyim sunuyor.

Tefal EY5018 Easy Fry & Grill AirFryer 4,2 litre kapasiteye sahip. Tek seferde 6 kişilik bir aileye yemek pişirebilme özelliğine sahip. Yemek yapmak için çok zamanınız kalmadıysa bu fritöz tam size göre. 60 dakikalık zamanlayıcı ve otomatik uyarı özelliği ile siz diğer işlerinizle ilgilenirken Tefal sizler için yemeğinizi pişiriyor. Bu ürün sayesinde sağlıklı yemeklere ulaşmak artık çok daha kolay.

Hepsiburada Fiyatını Görn11 Fiyatını Gör

3. Grundig FR 4032 A Fresh AirFryer (3 litre)

Çok amaçlı az yağlı pişirme.

Yağlar vücudumuzda en zor eriyen besin kaynakları. Bu yüzden erimesi zaman alır. Günlük hayatta gün içinde almamız gereken yağ değerini zaten çoğu besinden almaktayız. Bu nedenle ek bir yağ vücut için hiçbir yarar sağlamıyor. Bu yüzden yemeklerimizde ne kadar az ya yağ kullandık bizler için o kadar iyi. Tam bu sırada yardımımıza Grundig AirFryer geliyor.

Grundig AirFryer sayesinde daha az yağlı ve sağlıklı yemekler tüketebilmek mümkün. Üstelik bu sayede yalnızca vücudumuz değil çevremizi de bu atık yağlardan koruyoruz. 1300 W gücü sayesinde yiyeceklerin hem daha hızlı hem de oldukça iyi pişmesini sağlıyor. 3 litre kapasitesi ile büyük porsiyonlar yemek hazırlayabilmek oldukça pratik. Haznenin yapışmaz ve kolay temizlenmesi de en güzel özelliklerinden 🙃

Ayrıca Grundig AirFryer’ın uygun fiyatlı olması da En İyi AirFryer Tavsiyesi sıralamamızda yer alması gerektiğini düşündüm 👍

Hepsiburada Fiyatını Görn11 Fiyatını Gör

4. Xiaomi Mi Smart AirFryer (3,5 litre)

Artık sağlıklı ve lezzetli yemekler için mutfakta saatlerce zaman harcamamıza gere kalmadı. Xiaomi Mi Smart AirFryer bizlere yağsız bir deneyim sunuyor. Lezzetli yemekler için bir çorba kaşığı yağ ile tüm ailenin en sevdiği yemeği sağlıklı ve lezzetli bir şekilde sunabilirsiniz.

Xiaomi Mi Smart AirFryer 360° sıcak hava sirkülasyonu ile çalışıyor. Bu teknik sayede yemek hazırlamak oldukça kolay hale geliyor. Üstelik bu yemekler için sadece bir kaşık yağ kullanıyoruz. Böylelikle yemeklerimiz çıtır çıtır, lezzetli, sağlıklı ve hafif oluyor.

Xiaomi Mi Smart AirFryer bizlere ayarlanabilir bir sıcaklık ölçütü ile hazırlanmış. 40° ile 200° arasında ayarlanabiliyor. Bu özellikler sayesinde buzluktaki sebze ve etlerimizi kolayca çözebilir, ev yapımı yoğurtlar hazırlayabilir, minik kurabiyeler pişirebiliriz.

Sizler de benim gibi bazı yemekleri hangi sıcaklıkta ve ne kadar pişmesi konusunda kaygılarınız varsa sakın endişelenmeyin 😝 Xiaomi Mi Smart AirFryerda neredeyse 100’ e yakın akıllı tarif mevcut. Bu tarifleri incelemek için telefonumuza Mİ HOME uygulamasını indirmeniz yeterli. Kendiniz de yeni sıcaklık ve zaman ayarlayabilmek için OLED ekranı ile kullanabilirsiniz.

Yemek sepeti 3,5 litre kapasiteye ve yiyeceklerin yapışmasını önleyen bir kaplamaya sahip. Bulaşık makinesinde yıkmaya da uygun olması da oldukça güzel ve pratik.

Hepsiburada Fiyatını Görn11 Fiyatını Gör

5. Yasomi Y22 Beyaz AirFryer (5 litre)

“Yağ Yok ve Endişe Yok”

Sağlıklı Hayatınızı zorlu bir şekilde yaşamayın.

Yasomi Y22 Beyaz AirFryer 1500W 5lt Akıllı Fritöz 7x hava dolaşımına sahip. Pişirme veriminizi %30 oranında arttırarak yiyeceklerin nemini hapsediyor. Böylelikle yemeklerimiz hem sulu hem de çıtır çıtır oluyor.

Yasomi Y22, pişirme esnasında yağ içeriğinin %85’ini azaltarak yiyecekleri eşit ısıda tutmak için 3D He Sirkülasyon teknolojisini sunuyor. Yiyeceklerimiz sanki derin bir yağda kızarmış gibi oluyor. 5 litrelik kapasitesi ile 3-4 kişiye bir sepette yemek hazırlayabilme özelliğini bizlere sunuyor.

Yasomi Y22’ni kontrol panelinde 11 tarif olduğu için menünüze kolayca kara verebilirsiniz. Ayrıca akıllı SuperDenoise Teknolojisi sayesinde mutfakta yemeğiniz pişerken siz rahatlıkla diğer işlerinizi yapabilirsiniz. Çünkü 48 dB’lik düşük bir gürültü seviyesine sahip.

Üstelik Yasomi fritöz, aynı anda pek çok fonksiyonları yerine getirebilir. Yemek yapmaya başlamadan önce ön ısıtma yapabilir. Ayrıca manuel olarak çalışabilir. Yapışmaz kaplaması sayesinde temizlemesi de bir o kadar kolay.

Hepsiburada Fiyatını Gör

En iyi AirFryer Listemi sizinle paylaştım. Diğer yazılarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilgenin Tavsiyeleri Anasayfası‘ndan tüm güncel içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yorum yaz