Skip to main content

Yaptığım araştırmalar ve deneyimlerimden yararlanarak sizlere en iyi masaj aletlerini listeledim. Keyifli okumalar dilerim.

En İyi Masaj Aleti Hangisi?

1. Kraft Hart Masaj Tabancası 6 Başlıklı

Sporcuların da çok tercih ettiği masaj aletlerinin başında Kraft Hart Masaj Tabancası 6 başlıklı gelir. 3 farklı frekans seçeneği ile kan dolaşımı çok daha kolay sağlanır.

Dakikada 3.200 vuruşa kadar çıkabildiğinden alanındaki en güçlü el masaj aletlerinden biridir. Her kas grubu için ayrı başlığı vardır. 6 başlıklı olarak tasarlanması vücudun büyük avantajdır

Şarj cihazı ile tam dolum yaptığınızda 6 saate kadar dayanır ve kesintisiz 5 saat çalışabilir. Çoğu masaj aletinden bulunmayan basınç sensörü bu modelde vardır. Vücudunuza ne kadar baskı uyguladığınızı basınç sensörü ile kontrol edebilirsiniz.

Hangi seviyede baskı yaparak vücudunuzu rahatlattığınızı sensör sayesinde öğrenirsiniz. Kraft Hart Masaj Tabancası 6 başlıklı fiyatı diğerlerine göre biraz yüksektir. Sistemi daha gelişmiş olduğundan bu fiyata değecek ürünlerin başında gelir.

Hepsi Burada Fiyatını Gör

2. Medisana FML 48312 El Masaj Aleti

Alman markası güvencesi ile tasarlanan Medisana FML 48312 el tipi masaj aleti olarak bilinir. 9 kademeli ve değişken yoğunluklu olması farklı masaj seçeneklerini kullanabilmenizi sağlar. Infrared ışın terapisi ve ısıtma fonksiyonu vardır. Bu da sporcular ve yoğun kas ağrısı çekenlerin kısa sürede rahatlamasını sağlar

Isıtma fonksiyonu kasları kısa sürede gevşetir ve ağrınızın dinmesine yardımcı olur. 2 set masaj başlığı olduğundan selülit masajı ve noktasal masaj imkanı verir. Selülitlerinizden kurtulurken kendinizi masajla şımartabilirsiniz. Kaymaz sapı ile tutup vücudunuzun her noktasına masaj yapabilirsiniz.

Hepsi Burada Fiyatını Gör

3. Beurer MG 80 Kızılötesi Masaj Aleti

Kademesiz olsa da ayarlanabilir masaj yoğunluğu vardır. Çift başlı masaj aleti olması ile beraber değiştirilebilir başlığı da düşünülmüş. Kaslarınızı kızılötesi ile ısıtıp rahatlatabilirsiniz. Kızılötesi teknolojisi her masaj aletinde bulunmaz. Dilerseniz bu özelliği devre dışı da bırakabilirsiniz. Vuruş masajı ve kızılötesi ısılı vurma masajı yapabilirsiniz.

Hangi modda olursanız bunlardan birini seçip rahatlarsınız. Kabarcıklı ve 5 noktalı masaj başlığı daha fazla noktayı harekete geçirir. Beurer MG Kızılötesi masaj aleti fiyatı diğer ikisine göre çok daha makuldür.

Hepsi Burada Fiyatını Gör

4. Acura AC-738 Çift Başlıklı Masaj Aleti

4 adet aparatı ve 2 adet masaj başlığı ile masaj yanında vücudunuzdaki yağları da yakabilirsiniz. Vücudunuza şekil vermek ve rahatlatmak için her başlık kullanılabilir. Vücudun bölgeleri için ayrı ayrı aparatları olması kullanımı kolaylaştırır.

Ağrıları dindirirken kilo vermek ve vücudunuzu forma kavuşturmak için Acura AC -738 çift başlıklı masaj aleti alabilirsiniz. Acura AC -738 çift başlıklı masaj aleti fiyatı uygun olup işlevleri de oldukça fazladır.

Hepsi Burada Fiyatını Gör

5. Realx Ovmalı Isıtmalı Boyun Omuz Masaj Aleti

Kulunçlarınız ve ağrılarınız en çok boyun ve omuz bölgesinde toplanıyorsa bu bölgeye özel masaj aleti de seçebilirsiniz. Boyun ve omuz için özellikle geliştirilen Realx ovmalı ısıtmalı masaj aleti 2 tarafa dönüş yönlü olarak tasarlanmıştır.

2 toplu masaj yastığını uygun bölgeye sabitleyip çalıştırdıktan sonra ısıyla rahatlarsınız. Isıyı aktifleştirme ve kapatma avantajınız da vardır. Realx ovmalı ısıtmalı masaj aleti fiyatı işlevine göre oldukça uygundur. Tek dezavantajı sadece boyun ve omuz bölgesi için kullanılabilmesidir.

Hepsi Burada Fiyatını Gör

Masaj Aleti Ne İşe Yarar?

Kent yaşamı ve doğadan uzak kalmak bedeni fazlası ile yorar. Çalışırken dinlememek ve stresli hayat yaşamak çoğu zaman vücut ağrılarına neden olur. Gün içinde saatlerce aynı pozisyonda oturmak kas ve kemik ağrılarına davetiye çıkarır. Bu ağrıları dindirmek ve rahat uyumak için çözüm bulamadığınızda yaşadığınız andan tat almamaya başlarsınız.

Bununla birlikte ciddi kulunç oluşumu da gözlemlenir. Kulunçlar, bedende yaşanan ağrının ileri boyuta taşınmasına neden olur. O nedenle en çok satan masaj aleti ve masaj ürünlerinden yardım almak gerekir.

Vücudunuzu rahatlatmak ve var olan ağrılarınızı hafifletmek için en çok satan masaj aleti denenmelidir. Ar-Ge çalışmaları sonucunda insan sağlığı için verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. İş stresi, gerginlik, uzun çalışma süresi ve yoğunluktan oluşan ağrılarınıza da çözüm bulursunuz.

Omuz, bel, kol, boyun, bacak ve sırt için en çok satan masaj aleti alıp bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Sürekli olarak masaj yapacak birini bulmanız mümkün olmadığı gibi başkasının masaj yapmasından hoşlanmıyor olabilirsiniz. Buna çözüm sunacak masaj aleti, ihtiyaç duyduğunuz rahatlamayı size sağlar.

Masaj aleti, insanoğlu için üretilmiş en işlevsel ürünlerin başında gelir. Uzun süre rahatlama sağladığı gibi oluşabilecek ağrılarınızı da önleyecektir. Masaj aleti ne işe yarar ve masaj aleti faydaları araştırıldıktan sonra kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Masaj aleti faydaları nelerdir?

 • En önemli işlevi masaj yapılan bölgeyi büyük ölçüde rahatlatmasıdır. Kan dolaşımını harekete geçirmesi depresif ruh halini de ortadan kaldıracaktır.
 • Masaj aleti ile vücudu şekillendirmek ve form kazandırmak kolaydır.
 • Ayak, bacak, kol, kas, baş ve eklem ağrılarını büyük ölçüde azaltır.
 • Vücudun önemli noktalarına yapılan masaj kişisel sağlığı destekler.
 • Kulunç oluşumunu engeller ve var olan kulunçları yumuşatır.
 • Vücudu canlandırır ve enerji verir.
 • Kasları ve kemikleri ısıtarak esneklik kazandırır.
 • Ölü deriyi vücuttan atar.
 • Kasları güçlendirir.
 • Düzenli yapıldığında yağ yakılmasını hızlandırır.
 • Sinir sıkışmasını engeller.
 • Kas gelişimini destekler.
 • Dinginlik ve sakinlik verir.
 • Kronik ağrıları azaltır.
 • Yalnız yaşayan ve masaj yapmakta zorlananlara yardımcı olur.
 • Güne sağlıklı ve zinde başlamak için bulunmaz fırsattır.

Masaj aleti faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Yapılan araştırmalar ayak masaj aleti ile yapılanların vücudun her bölgesine etki ettiğini kanıtlamıştır. Doğru bölgelere masaj yapılarak vücudun tüm yorgunluğunu alması mümkündür. En çok satan masaj aleti yukarıda sayılanları azami ölçüde gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

En İyi Masaj Aletleri Listesi

SıraGüneş KremleriEditörün Puanı
1Kraft Hart Masaj Tabancası 6 başlıklı10/10
2Medisana FML 48312 El Masaj Aleti10/9,5
3Beurer MG 80 Kızılötesi Masaj Aleti10/9,0
4Acura AC-738 Çift Başlıklı Masaj Aleti10/8,8
5Realx Ovmalı Isıtmalı Boyun Omuz Masaj Aleti10/8,7

En iyi masaj aletleri listemi okuduğunuz için teşekkür ederim. Diğer yazılarımız için Bilgenin Tavsiyeleri Anasayfası‘ndan en güncel içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yorum yaz