Skip to main content

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz küçük ev aletlerinden biri olan robot süpürgeler. Peki nedir bu robot süpürge? En iyi robot süpürgeyi nasıl seçerim diyorsanız bu yazımız tam da size göre 😉 Bu yazımızda sizler için en iyi robot süpürgeleri listeledim. Keyifli okumalar dilerim 😇

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

Yaptığım araştırmalar ve deneyimlerim sonucunda sizler için en iyi robot süpürgeleri sıraladım, keyifli okumalar dilerim 🤓

1. Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Robot Süpürge

“İnsan Gücüne İhtiyaç Duymayan Teknoloji.”

Fiyat olarak diğer robot süpürgelerden daha fazla olması öncelikle sizi korkutmasın. Çünkü vereceğiniz bu fiyata değecek bir robot süpürge.

Roborock her türlü zeminde kullanıma uygun olup 2000Pa emme gücüne sahip. 460 ml su tankı ile süpürme sonrası silme işlemini de yapıyor. Farklı yüzeylere göre farklı temizleme modlarına sahip.
Yüzeyin yapısını kendisi algılayarak buna uygun bir temizlik sağlıyor. Çalışma modu 3’den fazla olup şarjlı kullanım süresi 120 dakikadır. Kendi kendini şarj edebildiğinden kalan işe kendini şarj ettikten sonra devam edebiliyor.2 santime kadar aşılabilir engel özelliği var.

Roborock‘ un özellikleri, güzellikleri, kolaylıkları saymakla bitmez. Bu nedenle en iyi robot süpürge tavsiyesi listemizin birinci sırasında olmayı hak etti. Sizler de daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki linklerden kolayca bilgilerini edinebilirsiniz 👇

Hepsiburada Fiyatını Gör

2. Dreame Vacuum Mop L10 Pro Robot Süpürge

“Verimlilik her zaman esastır.”

En iyi robot süpürge tavsiyesi listemin ikinci sırasında yer alıyor. Dream Vacuum robot süpürge gelişmiş engel tanıması mevcut. 3d tarama sistemi karşısına çıkan engelleri tarıyor ve kaçınıyor. Zeminde toz. tüy ve kırıntılardan eser kalmıyor. Aynı anda hem ıslak hem de kuru temizlik de yapabiliyorsunuz.

2.5 saatlik şarj süresi mevcut. Pil azaldığında kendi kendini şarj ediyor ve temizliğe kaldığı yerden devam ediyor. Sanal duvar özelliği le de robotunuzun girmesini istemediğiniz yerleri telefonunuzdan kolayca seçebiliyorsunuz. 5 katmanlı gürültü azaltma sistemi ile bizlere sessiz ve sakın bir temizleme imkanı sunuyor.

Hepsiburada Fiyatını Gör

3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Beyaz – Akıllı Robot Süpürge

Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz robot süpürge: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Beyaz – Akıllı Robot Süpürge

Ev temizliğimizin en iyi yardımcısı en iyi robot süpürge tavsiyesi yazımızda. Süpürmenin yanı sıra farklı modları da sahip olan Xiaomi. Engelleri tanıma ve aşma özelliği sayesinde merdivenlerde evlerinizde düşme ya da önüne takılabilecek şeyleri görmememe durumu söz konusu dahi olmuyor. 2cm yüksekliğe sahip engelleri kolayca aşıp temizliğine devam edebiliyor. Aynı şekilde aşamayacağı engellerden de uzaklaşıyor.

Programlama özelliği sayesinde evimizin şeklini kaydediyor ve çok daha güzel bir temizlik imkanı sunuyor. Ayrıca robot süpürgenizi çalıştırırken tüm evi temizlemek zorunda da değilsiniz. Kısıtlı alan belirleyip istediğiniz yere kadar süpürgenizi çalıştırabilirsiniz. 2 saat aralıksız çalışması temizlik için oldukça yeterli bir süre. Düşük ses seviyesi ile de siz keyfinize bakarken Xiaomi Mi Robot sizler için evinizi silip süpürüyor.

Hepsiburada Fiyatını Gör

4. Grundig VCR 2131 Akıllı Robot Süpürge

“Tereddüt etmeden alabileceğiniz Grundig VCR 2131 Akıllı Robot Süpürge.”

110 dakikalık kesintisiz temizlik performansıyla tek bir şarj ile uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor. Türkçe ve kolay kullanımı ile mobil uygulama üzerinden kendimize uygun seçenekleri seçebilir, planlama yapabilirsiniz. Temizliği uzaktan kontrol edebilmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Mop özelliği sayesinde süpürme işleminden sonra sizin yerleri silmeniz gerekmez. Kolayca monte edilebilen silme aparatı, su tankı ve mikrofiber beziyle zeminlerde güçlü bir performans sunuyor. 3 kademeli emiş gücü ayarı sayesinde ihtiyacımız olan gücü kendimiz de seçebiliyoruz.

Mobil uygulama üzerinden haftalık temizleme programı oluşturması da oldukça hoşuma giden bir özellik oldu. Ayrıca her temizlik sonrası yeniden haritalama yaptığı için nerelerin süpürüldüğü bilgisine de ulaşılabiliyor.

Hepsiburada Fiyatını Gör

5. TCL Sweeva 6000 Siyah Robot Süpürge

TCL Sweeva akıllı bir robot süpürge deneyimini bizlere yaşatıyor.

Akıllı lazer navigasyonu sayesinde odadaki nesnelerin arasındaki mesafeyi ölçmek için odayı saniyede 6 tur hızında tarıyor. Böylelikle sistematik bir temizlik güzergahı oluşturuyor. Ayarlanabilir 4 seviyesi ile istediğiniz emir gücünü seçebilirsiniz.

Tcl Sweeva oldukça düşük ses seviyesi ile hiç rahatsızlık vermiyor. En iyi robot süpürge tavsiyemde olmasının en büyük nedeni ise mikroplardan kurulmak için UVC sterilizasyonu sağlaması. Özellikle bebekli ve evcil hayvanları olan aileler için büyük bir önem taşıyor. Güçlü bataryası ile de 3 saate kadar temizlik yapabiliyor.

Ayrıca Tcl Home uygulamasından birden fazla harita oluşturabilirsiniz.

Hepsiburada Fiyatını Gör

En İyi Robot Süpürge

Robot süpürge, yazılan algoritma ve kod sayesinde süpürme ve silme işlemlerini kendisi yapabiliyor. Robot süpürge haritalama özelliği ile evinizin krokisini çiziyor ve bundan sonra temizlik ondan soruluyor. Tüm yüzeylerde katı ve sıvı maddeleri haznesine aldığından ötürü de birçok alanda kullanmamıza fırsat sunuyor.
Robot süpürgeler ilk çıktıklarında yalnızca süpürge işlemini yapabiliyordu. Robot süpürgeler oldukça ilgi görünce yeniliklerinde ardı arkası kesilmedi. Artık yalnızca süpürmüyor hem siliyor hem süpürüyor. Özellikle çalışan, çocukları veya evcil hayvanları olan aileler için gerçekten harika bir robot.

Bu süpürgelerde en güzel özellik çoğumuzun da bildiği gibi siz evde yokken de çalıştırabiliyor olmanız. Android ve IOS yazılıma sahip akıllı telefonunuz ile işe başlatabilirsiniz. İsterseniz evin her yerini temizleyebilir veya sadece bir odası ve bölümünü seçip süpürme, silme işlemi yaptırabilirsiniz.

En iyi robot süpürgeyi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

En iyi robot süpürge markası hangisi?”, “Robot süpürge alırken nelere dikkat etmeliyiz?” diyorsanız bu kısmı almadan önce mutlaka okumanızı öneririm 😌

  • Batarya ömrü: Robot süpürgelerin batarya ömrü, kullanım süresi için önemlidir. Uzun pil ömrüne sahip bir robot süpürge, evinizi tek bir şarjla daha fazla sürede temizleyebilir.
  • Wifi Bağlantısı: Wifi bağlantılı Robot süpürge seçimlerinizde size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yerinizden kalkmanıza gerek bile kalmadan uygulama üzerinden robot süpürgenizi kolayca çalıştırabilir siz de keyfinize bakabilirsiniz 😆
  • Kaldığı yerden devam etme özelliği: Özellikle büyük bir eviniz varsa mutlaka kaldığı yerden devam edebilme özelliğine sahip robot süpürge seçmelisiniz. Bu özellik sayesinde robot süpürgenizin şarjı bittiğinde şarj dolum yerine gider ve dolunca da temizliğe kaldığı yerden devam eder.

En iyi robot süpürge listemi sizinle paylaştım. Diğer yazılarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilgenin Tavsiyeleri Anasayfası‘ndan tüm güncel içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yorum yaz