Skip to main content

En iyi robot süpürge hangisi? Bu yazıda en iyi robot süpürge markasını birlikte bulacağız. Son zamanlarda en çok söz edilen küçük ev aletlerinden olmayı başardılar.

Peki nedir bu robot süpürge? En iyi robot süpürgeyi nasıl seçerim diyorsanız bu yazımız tam da size göre 😉 Bu yazımızda sizler için en iyi robot süpürgeleri listeledim. Keyifli okumalar dilerim 😇

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

Yaptığım araştırmalar ve deneyimlerim sonucunda sizler için en iyi robot süpürgeleri sıraladım, keyifli okumalar dilerim 🤓

1. Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Robot Süpürge

Öncelikle, diğer robot süpürgelerden daha pahalı olması sizi korkutmasın. Çünkü vereceğiniz bu fiyata değecek bir robot süpürge. Robot süpürge markaları arasında en çok sözü edilen robot süpürge markası olduğunu söyleyebiliriz.

“İnsan Gücüne İhtiyaç Duymayan Teknoloji.”

Roborock her türlü zeminde kullanıma uygun olup 2000Pa emme gücüne sahip. 460 ml su tankı ile süpürme sonrası silme işlemini de yapıyor. Farklı yüzeylere göre farklı temizleme modlarına sahip.
Yüzeyin yapısını kendisi algılayarak buna uygun bir temizlik sağlıyor. Çalışma modu 3’den fazla olup şarjlı kullanım süresi 120 dakikadır. Kendi kendini şarj edebildiğinden kalan işe kendini şarj ettikten sonra devam edebiliyor.2 santime kadar aşılabilir engel özelliği var.

Roborock‘ un özellikleri, güzellikleri, kolaylıkları saymakla bitmez. Bu nedenle en iyi robot süpürge tavsiyesi listemizin birinci sırasında olmayı hak etti. Sizler de daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki linklerden kolayca bilgilerini edinebilirsiniz 👇

Hepsiburada Fiyatını Gör

2. Dreame Vacuum Mop L10 Pro Robot Süpürge

“Verimlilik her zaman esastır.”

En iyi robot süpürge tavsiyesi listemin ikinci sırasında yer alıyor. Dream Vacuum robot süpürge gelişmiş engel tanıması mevcut. 3d tarama sistemi karşısına çıkan engelleri tarıyor ve kaçınıyor. Zeminde toz. tüy ve kırıntılardan eser kalmıyor. Aynı anda hem ıslak hem de kuru temizlik de yapabiliyorsunuz.

2.5 saatlik şarj süresi mevcut. Pil azaldığında kendi kendini şarj ediyor ve temizliğe kaldığı yerden devam ediyor. Sanal duvar özelliği le de robotunuzun girmesini istemediğiniz yerleri telefonunuzdan kolayca seçebiliyorsunuz. 5 katmanlı gürültü azaltma sistemi ile bizlere sessiz ve sakın bir temizleme imkanı sunuyor.

Hepsiburada Fiyatını Gör

3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Beyaz – Akıllı Robot Süpürge

Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz robot süpürge: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Beyaz – Akıllı Robot Süpürge

Ev temizliğimizin en iyi yardımcısı en iyi robot süpürge tavsiyesi yazımızda. Süpürmenin yanı sıra farklı modları da sahip olan Xiaomi. Engelleri tanıma ve aşma özelliği sayesinde merdivenlerde evlerinizde düşme ya da önüne takılabilecek şeyleri görmememe durumu söz konusu dahi olmuyor. 2cm yüksekliğe sahip engelleri kolayca aşıp temizliğine devam edebiliyor. Aynı şekilde aşamayacağı engellerden de uzaklaşıyor.

Programlama özelliği sayesinde evimizin şeklini kaydediyor ve çok daha güzel bir temizlik imkanı sunuyor. Ayrıca robot süpürgenizi çalıştırırken tüm evi temizlemek zorunda da değilsiniz. Kısıtlı alan belirleyip istediğiniz yere kadar süpürgenizi çalıştırabilirsiniz. 2 saat aralıksız çalışması temizlik için oldukça yeterli bir süre. Düşük ses seviyesi ile de siz keyfinize bakarken Xiaomi Mi Robot sizler için evinizi silip süpürüyor.

Hepsiburada Fiyatını Gör

4. Grundig Vcr 4230 Robot Süpürge

Grundig VCR 4230 model robot süpürge, günümüz teknolojik gelişmelerinin ev temizliği alanındaki en son yeniliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Kendi kendine çalışabilen bu akıllı cihaz, evlerdeki temizlik işlerini kolaylaştırıyor ve kullanıcılarına zamandan tasarruf etme imkanı sunuyor. Tasarımı itibarıyla modern ve şık olan Grundig VCR 4230, zeminleri etkili bir şekilde temizlemek için gelişmiş algoritmalar ve çeşitli sensörlerle donatılmıştır.

Bu robot süpürge, zorlu köşe ve kenarları bile rahatça temizleyebilen döner fırçaları sayesinde evin her köşesini kapsamlı bir şekilde temizleyebilir. Çeşitli zemin türlerine uyum sağlayabilen bu model, halıdan serte zeminlere kadar farklı yüzeylerde etkili temizlik performansı sergiler. Ayrıca, Grundig VCR 4230’un düşük profilli tasarımı, mobilyaların altı gibi ulaşılması zor alanlara girmesini ve bu alanları da temizlemesini sağlar.

Akıllı navigasyon sistemi, robotun ev içindeki engelleri algılamasına ve bu engellere çarpmadan veya takılmadan etrafında dolaşmasına yardımcı olur. Böylece, robot süpürge kendi kendine en verimli temizlik yolunu belirleyebilir ve enerjisini en iyi şekilde kullanabilir. Grundig VCR 4230, kullanıcıların programlayabileceği zamanlama özellikleri sayesinde, sahipleri evde olmasa bile temizlik yapabilir.

Cihazın toz haznesi kolayca boşaltılabilir ve bakımı basittir, bu sayede kullanıcılar temizlik sonrası ekstra bir zahmete girmek zorunda kalmazlar. Ayrıca, Grundig VCR 4230 modelinde bulunan yüksek verimli filtre sistemi, toz ve alerjenlerin büyük bir kısmını hapsederek, evin havasının daha temiz kalmasına katkıda bulunur.

Hepsiburada Fiyatını Gör

5. TCL Sweeva 6000 Siyah Robot Süpürge

TCL Sweeva akıllı bir robot süpürge deneyimini bizlere yaşatıyor.

Akıllı lazer navigasyonu sayesinde odadaki nesnelerin arasındaki mesafeyi ölçmek için odayı saniyede 6 tur hızında tarıyor. Böylelikle sistematik bir temizlik güzergahı oluşturuyor. Ayarlanabilir 4 seviyesi ile istediğiniz emir gücünü seçebilirsiniz.

Tcl Sweeva oldukça düşük ses seviyesi ile hiç rahatsızlık vermiyor. En iyi robot süpürge tavsiyemde olmasının en büyük nedeni ise mikroplardan kurulmak için UVC sterilizasyonu sağlaması. Özellikle bebekli ve evcil hayvanları olan aileler için büyük bir önem taşıyor. Güçlü bataryası ile de 3 saate kadar temizlik yapabiliyor.

Ayrıca Tcl Home uygulamasından birden fazla harita oluşturabilirsiniz.

Hepsiburada Fiyatını Gör

En İyi Robot Süpürge

Robot süpürge, yazılan algoritma ve kod sayesinde süpürme ve silme işlemlerini kendisi yapabiliyor. Robot süpürge haritalama özelliği ile evinizin krokisini çiziyor ve bundan sonra temizlik ondan soruluyor. Tüm yüzeylerde katı ve sıvı maddeleri haznesine aldığından ötürü de birçok alanda kullanmamıza fırsat sunuyor.

Robot süpürgeler ilk çıktıklarında yalnızca süpürge işlemini yapabiliyordu. Robot süpürgeler oldukça ilgi görünce yeniliklerinde ardı arkası kesilmedi. Artık yalnızca süpürmüyor hem siliyor hem süpürüyor. Emiş güçleri gayet yeterli seviyelerde. Özellikle çalışan, çocukları veya evcil hayvanları olan aileler için gerçekten harika bir robot.

Bu süpürgelerde en güzel özellik çoğumuzun da bildiği gibi siz evde yokken de çalıştırabiliyor olmanız. Android ve IOS yazılıma sahip akıllı telefonunuz ile işe başlatabilirsiniz. İsterseniz evin her yerini temizleyebilir veya sadece bir odası ve bölümünü seçip süpürme, silme işlemi yaptırabilirsiniz.

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir?

En iyi robot süpürge markası hangisi?”, “Robot süpürge alırken nelere dikkat etmeliyiz?” diyorsanız bu kısmı almadan önce mutlaka okumanızı öneririm 😌

  • Temizlik Performansı: Çeşitli yüzeylerde (halı, sert zemin vb.) etkili temizlik yapabilen modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Batarya ömrü: Robot süpürgelerin batarya ömrü, kullanım süresi için önemlidir. Uzun pil ömrüne sahip bir robot süpürge, evinizi tek bir şarjla daha fazla sürede temizleyebilir.
  • Wifi bağlantısı: Wifi bağlantılı Robot süpürge seçimlerinizde size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yerinizden kalkmanıza gerek bile kalmadan uygulama üzerinden robot süpürgenizi kolayca çalıştırabilir siz de keyfinize bakabilirsiniz 😆
  • Kaldığı yerden devam etme özelliği: Özellikle büyük bir eviniz varsa mutlaka kaldığı yerden devam edebilme özelliğine sahip robot süpürge seçmelisiniz. Bu özellik sayesinde robot süpürgenizin şarjı bittiğinde şarj dolum yerine gider ve dolunca da temizliğe kaldığı yerden devam eder.
  • Ses seviyesi: Daha sessiz modeller, evdeki diğer aktiviteleri rahatsız etmeden çalışır.
  • Uygulama/Uzaktan Kontrol: Uygulama üzerinden programlama ve kontrol, kullanım kolaylığı sağlar.

Robot Süpürgeler Evcil Hayvan Sahipleri için Uygun mu?

Evet, birçok robot süpürge modeli özellikle evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Evcil hayvan tüylerini etkili bir şekilde toplayabilen fırçalar ve filtrelerle donatılmışlardır.

Ayrıca, sessiz çalışma özellikleri sayesinde evcil hayvanları rahatsız etmezler. Ancak, en iyi performansı elde etmek için, evcil hayvan tüyleriyle başa çıkabilen modelleri araştırmak önemlidir.

Robot Süpürgelerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Robot süpürgelerin düzenli bakımı, performanslarını ve ömürlerini uzatır. Temel bakım işlemleri arasında toz haznesinin düzenli olarak boşaltılması, fırçaların temizlenmesi ve değiştirilmesi, sensörlerin ve şarj kontaklarının temiz tutulması bulunur.

Robot süpürge markalarının çoğu, kullanım kılavuzlarında detaylı bakım talimatları sağlar, bu nedenle bu talimatları takip etmek en iyisidir.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Robot süpürgeler, mekanı algılamak için gelişmiş sensör, algoritma ve bazen de kamera kullanır. Bu cihazlar, odanın haritasını çıkartmak, engellerden kaçınmak ve en etkili temizlik yolunu belirlemek için bu teknolojilerden yararlanır.

Robot süpürgelerin çoğu, toz ve kirleri toplamak için bir veya birden fazla fırça ve bir vakum kullanır. Programlanabilir özellikler ve mobil uygulama entegrasyonu sayesinde, kullanıcılar temizlik programlarını özelleştirebilir ve robot süpürgelerini uzaktan kontrol edebilirler.

En iyi robot süpürge listemi sizinle paylaştım. Ben Bilge, diğer yazılarımı okumak için ismime tıklayabilirsiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazı ve Uygun Fiyatlı Su Arıtma Cihazı tavsiyelerimi de okumanızı tavsiye ederim..

Bir yorum yaz