Skip to main content
Ev ve YaşamTeknoloji

iRobot Robot Süpürgeler ve Özellikleri

Yazar: Haziran 16th, 2024İlk yorumu sen yap5 dakika okuma süresi
irobot_robot_supurge

Amerikan Üretimi iRobot Robot Süpürgeleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

iRobot 2002 yılından bu yana Amerikan tasarımı ve üretiminin getirdiği kalite ile robot süpürge kategorisinin öncüsü olmaya devam ediyor. Kategorinin kurucusu iRobot, üstün kalitesi ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcıların temizlik deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.
Bugün denediğim 2 iRobot modelinden bahsedeceğim size, beklentiler ve koşullara göre her iki cihaz da birbirinden farklı ama her iki cihaz da oldukça başarılı. Roomba Combo i5 küçük ve orta ölçekteki evler için tam bir fiyat/performans harikası. Roomba j9 & j9+ ise, daha gelişmiş özelliklere sahip, daha büyük evler için harika bir tercih.

30 Haziran’a kadar tüm modellerde Yaz Kampanyasına Özel İndirimi Yakalayın

Roomba Combo i5 Robot Süpürge ve Paspas

iRobot_Roomba_Combo_i5 (2)

Akıllı haritalama sistemi ile evin haritasını çıkaran ve iRobot Home uygulaması üzerinden oda bazlı temizlik imkanı sunan Combo i5 modeli, haftalık yada günlük temizlik rutinleri oluşturmaya imkan tanıyarak evinize en uygun temizlik programını oluşturmanızı sağlıyor.

iRobot_Roomba_Combo_i5 (1)

İzniniz dahilinde konumunuzu algılayabilen ve siz evden ayrıldığınızda temizliği başlatıp, eve döndüğünüzde sonlandıran sistemi ile siz görmeden temizlik işini bitirmiş oluyor. Evcil hayvanların tüy dökme dönemleri, mevsim geçişleri vb. dönemlerde gelişmiş iRobot OS (iRobot İşletim Sistemi) özellikleri sayesinde size temizlik önerileri sunuyor.

irobot_robot_supurge_haznesi

Evinizi hem süpürüyor, hem de siliyor. Standart toz haznesi takılıyken süpürme işlemi, su tankı içeren toz haznesi takılıyken hem süpürme, hem silme işlemi yapan Roomba Combo i5 modeli tek bir hazne değişimi ile 2’si 1 arada temizlik sunuyor.

4 Aşamalı Temizleme sisteminin parçası olan, iRobot patentli çift kauçuk fırça sistemi ve güçlü çekim motoru ile evinizde bulunan tüm toz, tüy ve kirleri direkt olarak toz haznesine aktarıyor, yan fırçası sayesinde duvar ve mobilya kenarları gibi ulaşılması zor yerlerdeki toz ve kirlere ulaşıyor. Paspas pedi ile sert zeminlerinizde üstün silme performansı sunuyor.

Sahip olduğu kir saptama sensörleri sayesinde zeminde bulunan kirli alanları tespit ediyor ve bu alanlara yoğunlaşıyor. Bu sayede, evinizde bulunan ve ekstra hızlı kirlenen alanlarda harcayacağınız efor azalıyor.

irobot_robot_supurge

Şarjı azaldığında istasyonuna dönerek şarjını dolduran ve ardından temizliğe kaldığı odadan devam eden Roomba Combo i5, küçük ve orta büyüklükteki evler için en ideal robot süpürge tercihi olmaya devam ediyor.

Roomba j9+ Robot Süpürge

irobot_roomba_j9_sarj_standi

Roomba i ve j Serisi robotların en güçlüsü Roomba j9 & j9+ robot süpürge, Roomba i ve j Serisi‘ne oranla daha güçlü bir çekim performansı sunuyor, bunun yanında tüm evinizin haritasını kaydederken aynı zamanda alan seçimine de imkan tanıyor.

Roomba j9+ robot süpürge, mutfağı süpür komutu alabildiği gibi, mutfak tezgahının önünü, mutfak masasının altını süpür gibi spesifik alan seçimleri ile de çok gelişmiş bir temizlik deneyimi sunuyor. Girmemesi gereken alanlar işaretlendiğinde bu alanlarda süpürme işlemi yapmayan Roomba j9+ robot süpürge düşündüğünüzden çok daha akıllı!

irobot_roomba_robot_supurge_haritalama

Zeminde rastladığı 80’den fazla engeli algılayabiliyor. Oyuncaklar, terlikler, kablolar ve evcil hayvan dışkıları gibi birçok engeli tanıyor ve bu engellerden kaçınarak güvenli bir temizlik deneyimi sunuyor. Karşılaştığı engellerin görsellerini uygulama üzerinden kullanıcıya iletiyor ve bu engelle bir sonraki karşılaşmasında ne yapması gerektiği komutunu kullanıcıdan alarak her temizlikte sunduğu deneyimi iyileştiriyor.

Evcil hayvanlarınız için en iyi çözüm iRobot j9 robot süpürge

3 Aşamalı Temizleme sisteminin parçası olan, iRobot patentli çift kauçuk fırçaları, yan fırçası ve ekstra güçlü çekim motoru sayesinde üstün bir performans sunarken diğer tüm robot süpürgelerden ayrıştığı Dirt Detective özelliği ile ekstra kirli alanları tespit ederek bir sonraki temizlik programında o alanları önceliklendiriyor.

Örneğin, evinizin salonunda sürekli bir trafik var ve salon diğer tüm odalara oranla daha hızlı kirleniyor, işte bu sizin için problem olmaktan çıkıyor. Roomba j9+ robot süpürge, temizlik esnasında bu durumu algılıyor ve bir sonraki temizlikte salonu önceliklendirerek oraya yoğunlaşıyor.

Roomba_j9_Nesne_Algilama

Hem Dirt Detective özelliği ile kirli alanlarda gösterdiği performans, hem Precision Vision obje tanıma ile zemindeki birçok nesneyi algılama özelliği, hem de üstün çekim gücü ile evcil hayvanlı evler için kusursuz bir seçim oluyor.

Otomatik Kir Boşaltma İstasyonu sayesinde, 60 güne kadar tozla temasınızı sıfıra indiren Roomba j9+ robot süpürge, topladığı tüm toz, tüy ve kirleri arkasında bulunan kilitli torbalara aktarıyor ve 60 güne kadar herhangi bir temizleme işlemi gerektirmiyor.

iRobot Resmi Websitesinden Satın Almak için Tıklayın

iRobot Hakkında Bilgiler

1990 yılında Amerika’da kurulan iRobot, 2002 yılında Roomba robot süpürgenin lansmanı ile ev tipi robot süpürge kategorisini yarattı.

Global robot süpürge pazarında öncü olan ve 2021 yılı sonuna kadar dünyada 40 milyondan fazla robot satışı gerçekleştiren iRobot, insanların kendilerine ve sevdiklerine daha çok vakit ayırabilmeleri için robot süpürge ve paspaslar tasarlamaktadır.

Bir yorum yaz