Skip to main content

En Ucuz Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

En ucuz su arıtma cihazı özelliklerini ve yorumlarını inceledim. Ve uygun fiyatlı su arıtma cihazı tavsiyesi paylaşmak istiyorum.

Sağlıklı bir yaşamın temel taşlarından biri temiz suya erişimdir. Bu nedenle, su arıtma cihazları son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Peki, bütçenizi sarsmadan kaliteli bir su arıtma cihazı nasıl bulabilirsiniz? İşte bu sorunun cevapları…

Hepsiburada Linkine Gitveya okumaya devam et

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Piyasada 1.000₺ ile 20.000₺ arasında geniş bir fiyat yelpazesi bulunuyor. Bazı cihazlar oldukça uygun fiyatlıyken, bazıları ise oldukça pahalı olabiliyor. Fiyat farklılıkları, genellikle cihazın markasına, teknolojisine ve sunduğu özelliklere bağlıdır.

Tabiki fiyatta belirleyici olan pek çok etken var. Servis kalitesi, ürün kalitesi, montaj hizmeti, garanti koşulları, filtre maliyetleri gibi özellikler bunlara örnek sayılabilir.

Alınabilecek En Ucuz Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Fiyat/performans ürünü arayanlar için en uygun fiyatlı su arıtma cihazları arasında en kaliteli olanları bulmaya çalıştım. Gerekçeleriyle, artıları ve eksileri ile birlikte en ucuz su arıtma cihazını Mil Su Arıtma’da bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Mil Su Arıtma Cihazı

En ucuz su arıtma cihazları arasında yaptığım incelemelere göre fiyat/performans ürünü olarak Mil Su Arıtma’nın 12 aşamalı versiyonunu seçtim.

Kalite belgeleri, müşteri yorumları, mağaza puanı ve kişisel deneyimlerime dayanarak bu ürünü rahatlıkla tavsiye edebilirim. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi su arıtma cihazı olabilir. Kendi evimde 8 yıldır Mil Su Arıtma cihazı kullandığım için de bildiğim bir ürünü tavsiye etmek isterim.

Matkap kullanabiliyorsanız veya matkap kullanabilen bir yakınınız varsa kurulumu da bedavaya getirebilirsiniz. 1-2 saat içinde kurulumu kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Sayfanın altında, su arıtma cihazının kurulum videosunu izleyebilirsiniz.

Öne çıkan özellikleri:

 • 6 filtreli ve 12 aşamalı filtreleme sistemi
 • Kolay kurulum videosu (video linkini yorumlarda paylaştım)
 • 75 GPD Crystal Membran
 • NSF Sertifikalı Filtreler
 • 7 Aşamalı Mineral Filtre
 • Lüks Arıtma Musluğu
 • 8 litre antibakteriyel metal tank
 • Hepsiburada’ya özel ödeme avantajları
 • 81 ilde ücretli servis desteği

Aşağıdaki butona tıklayarak ürünü Hepsiburada’dan satın alabilirsiniz.

Hepsiburada'dan Satın Al

Mil Su Arıtma Cihazı – Pompalı Versiyon

İlk bahsettiğim, ürün pompasız bir su arıtma cihazıydı. Çok yüksek ihtimalle pompasız su arıtma cihazı alarak daha uygun fiyatla su arıtma cihazı sahibi olabilirsiniz.

Eğer şebeke suyu basıncınız çok düşük ise pompasız su arıtma cihazı verimli çalışmayabilir veya hiç çalışmayabilir. Çok düşük şebeke suyu basıncı olan yerlerde pompalı su arıtma cihazı kullanılması gerekebilir. Bu sebeple aynı ürünün pompalı modelini de paylaşıyorum.

Şebeke suyu basıncınız düşük değilse yine de pompalı cihaz alabilirsiniz. Pompalı su arıtma cihazının fişini prize takmazsanız pompasız cihaz gibi çalışır. Evet, elektriğe bağlamazsanız, pompasız cihazdan farksız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pompalı modelin pompasız su arıtma cihazına göre avantajları:

 • Su basıncının düşük olduğu yerlerde pompalı cihaz almanız gerekebilir
 • Pompalı su arıtma cihazları, daha hızlı arıtma yapabilir
 • Pompa, su arıtma cihazının daha verimli çalışmasını sağlayabilir

Uygun fiyatlı pompalı su arıtma cihazı için linke tıklayın.

Hepsiburada'dan Satın Al

Ucuz Su Arıtma Cihazları, Nasıl Ucuz Oluyor?

Piyasadaki ucuz su arıtma cihazı modelleri, temiz içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak, bu cihazları almadan önce kullanıcı yorumlarına ve uzun vadeli performans değerlendirmelerine göz atmanızı tavsiye ederim.

Gerçekten kalitesiz ürünler satın alma ihtimaliniz çok yüksek. 2500₺ altındaki bir fiyata alacağınız su arıtma cihazının muhtemelen ücretsiz kurulum hizmeti olmayacaktır.

Mil Su Arıtma gibi su arıtma firmaları su arıtma cihazı kurulumunu nasıl yapacağınızı videolu şekilde anlatıyor. Bu sayede kurulum ücreti ödemeden birkaç saat içinde kurulumu kendiniz yapabilirsiniz.

Bazı su arıtma cihazlarında, filtre kalitelerinden de ödün verildiğini görüyoruz. Kötü plastik kullanımı filtrelerin değişken su basınçlarına karşı dayanıksız hale gelmesine sebep olabilir.

Olası bir delinme/parçalanma durumunda evinizi su basabilir. Yukarıda paylaştığım su arıtma cihazlarında buna benzer sorunlar yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Markanın 2009’dan beri internetin en çok satan marka olduğunu ve müşteri yorumlarının gayet olumlu olduğunu görüyoruz. Bu da uzun vadede sorun yaşayan kişi sayısının yok denecek kadar az olduğunu gösteriyor.

Cihazın kasa veya şase gibi su ile temas etmeyen parçalarının plastik kalitesi düşük olabilir. Bu da cihaz fiyatını düşüren bir etkendir.

Sağlık açısından bu parçaları tercih etmenin bir sakıncası yoktur. Çünkü zaten su ile temas etmeyen parçalar bunlar.

Uygun Fiyatlı Su Arıtma Cihazları Alınır Mı?

Yüksek fiyatlı cihazlar genellikle daha gelişmiş filtreleme teknolojileri veya ekstra özellikler sunabilir. Ancak, uygun fiyatlı modeller de temel ihtiyaçları karşılayabilir. Burada önemli olan, fiyat ve performans arasında doğru dengeyi bulmaktır.

Örneğin filtre değişim sürelerini dijital ekranlar aracılığıyla gösteren, anlık TDS değeri göstergesi olan cihazlar mevcuttur. TDS değeri izlemek gibi bir ihtiyaç aslında su arıtma cihazlarında çok da hayati bir değere sahip olmayabilir. Bu özelliklerde bir cihaz almanız kullanım deneyiminizi bir miktar etkilese de su kalitesini etkileyen bir faktör değildir.

Kullanıcı Yorumları ve Tavsiyeler

Gerçek kullanıcı deneyimleri, cihazın günlük kullanımdaki performansı hakkında önemli bilgiler sunar. Bu yorumlar, satın alma kararınızda size yol gösterebilir. Çokça olumlu yoruma sahip cihazları tercih etmek garanti bir yöntemdir.

NSF Belgesine Sahip Olması

NSF su filtreleme ürünlerine kalite sertifikaları veren uluslararası bir kuruluştur. Filtrelerin NSF sertifikasına sahip olması tercih sebebiniz olabilir. Uygun fiyatlı su arıtma cihazlarında NSF belgesine rastlamak zor olabilir. Ancak tavsiye ettiğimiz ürünlerde NSF belgeli filtreler bulunmaktadır.

Ucuz Su Arıtma Cihazları Kaliteli Olabilir Mi?

Ucuz su arıtma cihazlarının kalitesi, marka ve modele göre değişir. Bu cihazların bazıları, kalite standartlarına uygun olarak üretilirken, bazıları düşük kalitede olabilir.

Yerli üretim ve büyük çapta bir organizasyon sayesinde kaliteli ürünleri uygun fiyatlara bulabilmek mevcut piyasada mümkündür.

Ters Ozmoz Sistemler Güvenli Mi?

Ters ozmoz teknolojili su arıtma cihazları tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaygın bir kullanımı ve hala yükselen bir talebi olan bu cihazların güvenli olduğunu düşünüyorum. Kendim de yaklaşık 10 yıldır evde ve iş yerimde ters ozmoz su arıtma cihazları kullanıyorum.

Ters Ozmoz Su Arıtma Cihazı Ne Demek?

Ters ozmoz su arıtma cihazları membran filtre sayesinde, şebeke suyunu kirli ve temiz olarak ikiye ayıran ürünlerdir. Çok kısa ve net bir şekilte bu konuyu böyle özetleyebiliriz.

Bu su arıtma cihazlarından ise “Reverse Osmosis” diye de bahsedilir. Reverse Osmosis, Ters Ozmoz kavramının İngilizce’deki karşılığıdır.

Mebran filtre öncesindeki filtreler suyu membran filtreye girmeden önce kaba kirlerinden arındırır. Bu şekilde membran filtrenin ömrünü uzatır ve verimliliğini artırır.

Membran filtre sonrasındaki filtreler ise temizlenen suya ek özellikler kazandırır. Bunlar mineral kazandırmak, ph dengesi, koku veya tat düzenlemeleri gibi şeyler olabilir.

Su Arıtma Cihazı Kurulum Videosu

Kurulum videosunu izleyerek cihazın kurulumunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Üstelik kurulumu teknik servise yaptırmadığınız için cihaz garanti dışı da kalmıyor.

Yine de kurulumu teknik servise yaptırmak isterseniz, 81 ilde ücretli kurulum ekibi yönlendirmesi yapabiliyorlar.

En ucuz su arıtma cihazları arasından seçtiğim ürünleri sizinle paylaştım. Ucuz su arıtma cihazı tavsiyemi okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım siz de bir an önce arıtmaya geçerek tasarruf etmeye başlarsınız 🙂

Daha yüksek bütçeli su arıtma cihazlarını paylaşığımız: En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri yazımız da ilginizi çekebilir.

En ucuz su arıtma cihazı puanı: 4.5/5.0 (281 oy)

1 yorum yapıldı

Bir yorum yaz